Jak wybrać święty obrazek do pokoju dziecka? Podpowiadamy

Święte obrazy są powszechne w domach wielu chrześcijan. Jest to znakomity sposób na wyrażenie swojej wiary oraz zapewnienie domownikom szczególnej opieki ze strony świętych. Jednym z miejsc, w którym warto zawiesić ten rodzaj dekoracji ściennej, jest pokój dziecięcy. Zastanawiasz się, jak wybrać święty obrazek do pokoju dziecka oraz jakimi kryteriami warto się kierować przy jego wyborze? Co powinien przedstawiać? Odpowiedzi na wszystkie swoje pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Dlaczego święty obraz to dobry wybór do pokoju dziecka?

Niezależnie od tego, ile lat ma Twoja pociecha, święty obrazek będzie świetną dekoracją jego pokoju. Dlaczego? Jedną z istotnych kwestii jest to, że warto wpajać najważniejsze zasady już od najmłodszych lat. Wychowanie w wierze jest szczególnie ważne. Należy już od pierwszych lat życia opowiadać maluchom o Bogu, Jezusie Chrystusie, Maryi oraz wielu niezwykłych świętych i ich dziejach. W ten sposób młody człowiek już od samego początku będzie wiedział, jakimi wartościami się kierować w codziennym życiu.

Opieka Świętych

Wieszając w pokoju dziecka obraz ukazujący Świętą Rodzinę, Maryję lub Anioła Stróża, z całą pewnością zapewniasz swojej pociesze szczególną, boską opiekę każdego dnia. W ten sposób możesz także stworzyć jej miejsce porannej lub wieczornej modlitwy — jej azyl, w którym będzie mogła powierzyć wszystkie swoje sprawy i oddać zmartwienia Bożej opiece.

Doskonały dodatek do każdego wnętrza

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zawieszenie świętego obrazu w pokoju dziecięcym? Nie możemy tu pominąć kwestii estetycznych. Sztuka sakralna jest czymś, co zachwyca ludzi już od setek lat. Perfekcyjny dobór kolorów, staranność wykonania oraz ukazanie świętych w wyjątkowy sposób – to wszystko sprawia, że ten rodzaj obrazów doskonale pasuje do wszystkich wnętrz, w tym także do pokoju dziecięcego.

Jak wybrać święty obrazek do pokoju dziecka?

Nie wiesz, jaki święty obrazek będzie najlepszym wyborem do pokoju dziecka? Poznaj zatem nasze podpowiedzi, w których ukazujemy, na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę.

Rozmiar obrazu

Jest to jeden z istotnych czynników, od których warto rozpocząć swoje poszukiwania. Od czego ma zatem zależeć rozmiar obrazu? Przede wszystkim od tego, jak dużą przestrzenią dysponujesz. Jeżeli w pokoju dziecięcym jest pusta, niezagospodarowana ściana – możesz zdecydować się na zakup obrazu o całkiem sporych rozmiarach. W przeciwnym wypadku dobrym rozwiązaniem będą niewielkie, wiszące obrazy lub też te, które można ustawić np. na biurku, komodzie lub szafce nocnej.

Co powinien przedstawiać święty obraz do pokoju dziecka?

Kiedy już krąg Twoich poszukiwań nieco się zawęził do określonego rozmiaru, pora na kolejny krok. Teraz musisz ustalić, co takiego ma przedstawiać święty obraz do pokoju Twojej pociechy. Jednym z popularnych rozwiązań jest obrazek z Aniołem Stróżem. Inną propozycją jest obraz Świętej Rodziny lub Maryi. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wspaniałą grafikę ukazującą Matkę Bożą Fatimską, która skradnie niejedno małe serduszko. Żywa kolorystyka oraz ciekawa kompozycja sprawiają, że doskonale wpasuje się w wystrój każdego dziecięcego pokoju. Dobrym wyborem będzie także obraz ukazujący patrona Twojego dziecka.

A może Diamentowa Mozaika?

Szukasz obrazu do pokoju nastolatka? Co Ty na to, aby stworzył go sobie sam? W naszym sklepie posiadamy zestawy Diamentowych Mozaik. Tak zwany haft diamentowy polega na układaniu obrazów przy pomocy kryształków wedle określonego schematu. Uzyskane efekty mogą przejść Twoje najśmielsze oczekiwania. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele wariantów zestawów, bez trudu więc dopasujesz je do wieku i umiejętności Twojej pociechy. Jedno jest pewne – własnoręcznie stworzony obraz będzie piękną dekoracją do pokoju nastolatka. Obawiasz się, że Twoje dziecko nie poradzi sobie z tym zadaniem samodzielnie? Nic straconego, układanie i wyklejanie mozaiki może być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie.

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2024 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl