Czy znasz symbole chrześcijańskie i ich znaczenie?

Artyści od ponad 2000 lat sięgają po różnorodne środki wyrazu, inspirując się chrześcijaństwem. Tworząc ikony i malowidła widać, że Biblia jest dla nich nieocenionym źródłem inspiracji. Jednak, aby przesłanie było jasne i zrozumiałe dla wszystkich, bardzo często stosuje się symbole. Wiele z nich ma swoje korzenie na początku istnienia chrześcijaństwa, przetrwały jednak do dziś. To oczywiste, że krzyż jest znakiem zbawienia, a ogniste języki wskazują na Ducha Świętego. Jednak to nie wszystkie symbole, które możesz spotkać. Czytaj dalej i przekonaj się, czy znasz je wszystkie.

czytaj całość »
Jak dobrze odmawiać różaniec? Prosta instrukcja krok po kroku

Różaniec to prosta, a zarazem szlachetna modlitwa. Od wieków bardzo ceniony jest zarówno przez sam Kościół, jak i jego wiernych. Jak dobrze odmawiać różaniec i co warto o nim wiedzieć? Poznaj garść najważniejszych informacji, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do rozmowy z Bogiem!

czytaj całość »
Ikony religijne – co należy o nich wiedzieć i kiedy warto po nie sięgnąć?

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że sakralne dzieła sztuki mają w sobie coś magicznego. To symbole, które są bardzo ważne zarówno dla samego Kościoła, jak i jego wiernych. Wśród tych, które cieszą się szczególną sympatią, wymienić można z pewnością ikony religijne. W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się one w polskich domach. Co należy wiedzieć o ikonach i kiedy warto po nie sięgnąć? Oto garść faktów, które pozwolą Ci nieco bliżej poznać fenomen tych inspirujących obrazów.

czytaj całość »
Elegancki prezent dla księdza? Co wybrać? Podpowiadamy!

Święcenia kapłańskie? Prymicje? Jubileusze? A może podziękowania? Chcesz zrobić elegancki prezent dla księdza, ale nie wiesz, co wypada podarować? Możliwych okazji do obdarowania jest wiele, ale spokojnie. Podpowiemy Ci, co najlepiej kupić dla duchownego!

czytaj całość »
Krzyż na ścianę - który będzie najlepszy?

W Polsce od wieków tradycją jest wieszanie krzyża w domu. To znak, że mieszkają w nim chrześcijanie. Krzyż jest symbolem wiary. Jego codzienny widok przypomina Ci o wielkim cudzie Zmartwychwstania i o obecności Boga w Twoim życiu. Niektórzy są przekonani także, że obecność tego symbolu chroni dom przed złem. Błogosławi również mieszkającą w nim rodzinę. Jak wybrać najlepszy krzyż na ścianę? Gdzie powinien wisieć? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na interesujące Cię pytania.

czytaj całość »
do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2020 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl