Jaki religijny prezent na bierzmowanie warto kupić?

Bierzmowanie to niewątpliwie bardzo ważny sakrament dla każdego młodego chrześcijanina. Goście bierzmowanego zazwyczaj obdarowują z tej okazji drobnymi upominkami. Na jakie religijny prezent na bierzmowanie się zdecydować? Co cieszy się największą popularnością na rynku?

Czy religijny prezent na bierzmowanie to dobry pomysł?

Do sakramentu bierzmowania przystępują zazwyczaj młodzi ludzie w wieku 15-16 lat. Z tej okazji rodzice często organizują niewielkie przyjęcia dla najbliższej rodziny. Tego dnia często świadek czy chrzestni obdarowują bierzmowanego drobnymi upominkami.

Przyjęło się, że prezent na bierzmowanie powinien nawiązywać do tematyki religijnej. Wymienić tutaj warto na pewno Pismo Święte, książki o tematyce duchowej czy medaliki z wizerunkami świętych. Coraz częściej podarunki są także personalizowane.

Religijny prezent na bierzmowanie od świadka

Kandydat do bierzmowania musi wybrać świadka. Jest to osoba, która stanowi dla niego wzór do naśladowania. Powinna być także praktykujący katolikiem. Świadek bierzmowanie musi mieć za sobą.

Prezent z okazji bierzmowania wcale nie musi być drogi. Liczy się bowiem przede wszystkim pamięć. W przypadku świadka upominki o tematyce religijnej są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli dana osoba ma już Pismo Święte i Biblię, warto zakupić egzemplarz wyjątkowy i umieścić w środku specjalną dedykację. Będzie to świetna pamiątka na całe życie.

Inną ciekawą propozycją jest oczywiście biżuteria. Pierwsze na myśl przychodzą tradycyjne medaliki z wizerunkami świętych. Zdecydować się jednak można także na bransoletkę w formie różańca.

Książki religijne - czy to dobry pomysł na prezent na bierzmowanie?

Świetnym pomysłem na religijny prezent na bierzmowanie są na pewno wszelkiego rodzaju książki w tematyce sakralnej, duchowej. Wybór na rynku jest tak duży, że z pewnością można znaleźć tytuł, który zainteresuje osobę bierzmowaną. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę jej wiek czy zainteresowania. Ciekawą propozycją są np. niewielkie rozmiarowo modlitewniki, które można nosić przy sobie. Warto wybierać książki ładnie wykonane. Taki podarunek doceni każdy.

Biżuteria z motywem religijnym na bierzmowanie

Praktyczny wisiorek na szyję z krzyżykiem lub medalikiem to w zasadzie uniwersalny prezent na różne okazje religijne. Do wyboru jest w tym przypadku biżuteria złota, srebrna, platynowa czy wykonana ze stali nierdzewnej. Zdecydować się można na wariant ozdobiony cyrkoniami bądź innymi detalami. Warto także pamiętać o odpowiednim opakowaniu na upominek. Forma wręczania prezentu ma całkiem spore znaczenie.

Obrazy i ikony jako prezent na bierzmowanie

Innym pomysłem na religijny prezent na bierzmowanie są obrazy lub ikony przedstawiające świętych. Taka ozdoba może zawisnąć w każdym domu czy mieszkaniu. Taki prezent z pewnością doceni każdy miłośnik sztuki. Taka pamiątka będzie na pewno przez długi czas przypominać o sakramencie i przesłaniu, jakie ze sobą niesie bierzmowanie.

Gdzie można kupić religijny prezent na bierzmowanie?

Czasem pada pytanie - czy na bierzmowanie wypada dać w prezencie pieniądze. Dotyczy to zarówno świadków, jak i chrzestnych osoby bierzmowanej. Okazuje się, że tradycja wręczania gotówki na bierzmowanie jest w tym przypadku o wiele słabsza, niż ma to miejsce przy chrzcie czy komunii świętej. Raczej stawia się na religijne prezenty na bierzmowanie.

Gdzie można zakupić taki upominek? Do wyboru są nie tylko sklepy stacjonarne, ale i internetowe. W sieci nie brakuje dobrze wyposażonych sklepów z dewocjonaliami różnego rodzaju. Dlatego nikt nie powinien mieć dużego problemu z wyborem prezentu na bierzmowanie. Największą popularnością cieszą się oczywiście różnego rodzaju książki religijne (niekoniecznie Pisma Święte), krzyżyki, medaliki z wizerunkiem świętych czy ikony. Są to prezenty uniwersalne, z których z pewnością ucieszy się każda bierzmowana osoba.

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2022 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl