Krzyż na ścianę - który będzie najlepszy?

W Polsce od wieków tradycją jest wieszanie krzyża w domu. To znak, że mieszkają w nim chrześcijanie. Krzyż jest symbolem wiary. Jego codzienny widok przypomina Ci o wielkim cudzie Zmartwychwstania i o obecności Boga w Twoim życiu. Niektórzy są przekonani także, że obecność tego symbolu chroni dom przed złem. Błogosławi również mieszkającą w nim rodzinę. Dlatego też krzyże są obecne w tak wielu domach. Jak wybrać najlepszy krzyż na ścianę? Gdzie powinien wisieć? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na interesujące Cię pytania.

Krótka historia krzyża

Krzyż to najważniejszy symbol religii chrześcijańskiej. Niemniej jednak był znany na długo przed narodzeniem Chrystusa. Archeolodzy i historycy potwierdzają jego obecność w starożytnym Egipcie, Grecji, Babilonie i Persji. W tamtejszych kulturach symbolizował życie lub żywioły. W czasach przedchrześcijańskich pojawił się także w Chinach, Ameryce i krajach nordyckich.

Znaczenie krzyża w Kościele

Krzyż nie jest symbole jednoznacznym. Z jednej strony przypomina ukrzyżowanie Jezusa, z drugiej symbolizuje zbawienie i zwycięstwo nad śmiercią. Swoim zmartwychwstaniem Chrystus zadośćuczynił za grzechy człowieka. Ten czyn stał się wielkim aktem miłości, za który wierni dziękują Bogu w modlitwie i uczestnictwie w Mszy Świętej oraz różnego typu nabożeństwach. Śmierć Jezusa na krzyżu pozwala wiernym uwierzyć w przebaczenie, które stanowi przyczynę zbawienia świata. Krzyż symbolizuje także cierpienie, które można pokonać.

Gdzie powiesić krzyż?

Zwyczajowo krzyż zawiesza się na ścianie nad drzwiami głównego pomieszczenia w domu. Jeżeli uważasz to za słuszne, możesz także powiesić krzyż nad drzwiami w innych pokojach. Zwróć jednak uwagę na jego ekspozycję. Jest to ważny element dla każdego katolika. Nie powinien więc wisieć między obrazami albo schowany przy jakichś ozdobach. Krzyż nie jest tylko dodatkiem do aranżacji wnętrza, ale symbolem Twojego Boga i świadectwem Twojej wiary. Zadbaj więc, żeby był na odpowiednim, łatwo dostrzegalnym miejscu.

Jaki krzyż?

Przeprowadzasz się? Zmieniasz aranżację domu? A może szukasz prezentu dla kogoś, kto zmienił mieszkanie? Koniecznie pamiętaj o zawieszeniu krzyża na ścianie. Jeżeli nie masz go w domu, bez problemu możesz nabyć taki, który idealnie wpisze się w Twoje wnętrze. Krzyż, oprócz jasnej deklaracji wiary, może też pełnić funkcję dekoracyjną. Zazwyczaj nad drzwiami wiesza się krzyż łaciński, który może mieć prostą formę, bez postaci Jezusa Chrystusa. Często są spotykane również krzyże z wizerunkiem Zbawiciela. Wzorów i modeli krzyży jest wiele. Najczęściej mogą być wykonane z drewna lub metalu. Na jaki najlepiej się zdecydować?

Drewniany krzyż na ścianę

Drewno jest jednym z najczęściej używanych materiałów do wykonania krzyża. Jest to tworzywo uniwersalne i ponadczasowe, a przy tym bardzo wytrzymałe. Jego naturalna struktura pozwala na dużą różnorodność kształtów i wykończeń. Drewniane symbole chrześcijaństwa występują w naturalnych, jasnych kolorach lub w różnych odcieniach brązu. Drewniane krzyże będą pasować do wnętrz klasycznych. Krzyże mogą mieć proste, eleganckie i tradycyjne formy, ale nie muszą! W naszej ofercie znajdziesz drewniane krzyże, które wykonane są z jednego kawałka drewna. Łączą one w sobie klasyczność z nowoczesnością! Delikatne, opływowe formy krzyża będą pięknie wyglądać w Twoim domu! Polecamy także krzyże drewniane z wizerunkiem Jezusa. W naszym asortymencie mamy wzory z twarzą Zbawiciela, z oraz z całą Jego postacią. Na szczególną uwagę zasługują także krzyże z drogą krzyżową, które także możesz zamontować na ścianie. Dają one niezwykły efekt wizualny, który przykuje uwagę każdego. Wybierz wersję, którą Cię zachwyci!!

Krzyże metalowe i nie tylko!

Wizerunek Chrystusa budzi miłość i nadzieję. Jaki krzyż będzie idealny na ścianę? W nowoczesnych wnętrzach pięknie prezentują się krzyże metalowe, a nawet alabastrowe! Klasyczny obraz Jezusa ukrzyżowanego tym razem w wersji metalowej to idealny wybór dla miłośników tradycji. Jest bardziej subtelny niż jego drewniane odpowiedniki, dzięki czemu nie przytłacza nawet w małym pomieszczeniu. W ofercie naszego sklepu posiadamy zarówno modele bardzo proste i skromne, jak i takie, które, dzięki zdobieniom, mocno rzucają się w oczy. Bardzo różnorodne metalowe krzyże z pewnością zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających osób poszukujących symbolu wiary. Podkreśl swoją wiarę w niebanalny sposób!

Krzyż na ścianę to nie tylko ozdoba wnętrza, ale też wyznanie wiary domowników. Jest to idealny prezent z okazji przyjęcia Sakramentów Świętych. Możesz go też podarować komuś, kto właśnie wprowadza się do nowego domu. Krzyż pomoże odnaleźć wiarę, nadzieję i miłość w codziennym życiu.

Wiesz już, jaki krzyż na ścianę będzie najlepszy. Dowiedziałeś się także, gdzie powiesić ten symbol chrześcijaństwa w Twoim domu. Forma krzyża powinna być zgodna też z Twoim zmysłem estetycznym. Wybrany model musi Ci się podobać i do Ciebie przemawiać. Jeśli szukasz dewocjonaliów, którymi będziesz mógł podkreślić Twoją przynależność do chrześcijaństwa, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. Znajdziesz tam szeroki wybór krzyży drewnianych i metalowych. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2024 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl