Krzyż na ścianę - który będzie najlepszy?

W Polsce od wieków tradycją jest wieszanie krzyża w domu. To znak, że mieszkają w nim chrześcijanie. Krzyż jest symbolem wiary. Jego codzienny widok przypomina Ci o wielkim cudzie Zmartwychwstania i o obecności Boga w Twoim życiu. Niektórzy są przekonani także, że obecność tego symbolu chroni dom przed złem. Błogosławi również mieszkającą w nim rodzinę. Jak wybrać najlepszy krzyż na ścianę? Gdzie powinien wisieć? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na interesujące Cię pytania.

Gdzie powiesić krzyż?

Zwyczajowo krzyż zawiesza się na ścianie nad drzwiami głównego pomieszczenia w domu. Jeżeli uważasz to za słuszne, możesz także powiesić krzyż nad drzwiami w innych pokojach. Zwróć jednak uwagę na jego ekspozycję. Jest to ważny element dla każdego katolika. Nie powinien więc wisieć między obrazami albo schowany przy jakichś ozdobach. Krzyż nie jest tylko dodatkiem do aranżacji wnętrza, ale symbolem Twojego Boga i świadectwem Twojej wiary. Zadbaj więc, żeby był na odpowiednim, łatwo dostrzegalnym miejscu.

Jaki krzyż?

Przeprowadzasz się? Zmieniasz aranżację domu? A może szukasz prezentu dla kogoś, kto zmienił mieszkanie? Koniecznie pamiętaj o zawieszeniu krzyża na ścianie. Jeżeli nie masz go w domu, bez problemu możesz nabyć taki, który idealnie wpisze się w Twoje wnętrze. Krzyż, oprócz jasnej deklaracji wiary, może też pełnić funkcję dekoracyjną. Zazwyczaj nad drzwiami wiesza się krzyż łaciński, który może mieć prostą formę, bez postaci Jezusa Chrystusa. Często są spotykane również krzyże z wizerunkiem Zbawiciela. Wzorów i modeli krzyży jest wiele. Najczęściej mogą być wykonane z drewna lub metalu. Na jaki najlepiej się zdecydować?

Drewniany krzyż na ścianę

Drewniane krzyże będą pasować do wnętrz klasycznych. Krzyże mogą mieć proste, eleganckie i tradycyjne formy, ale nie muszą! W naszej ofercie znajdziesz drewniane krzyże, które wykonane są z jednego kawałka drewna. Łączą one w sobie klasyczność z nowoczesnością! Delikatne, opływowe formy krzyża będą pięknie wyglądać w Twoim domu! Polecamy także krzyże drewniane z wizerunkiem Jezusa. W naszym asortymencie mamy wzory z twarzą Zbawiciela, z oraz z całą Jego postacią. Wybierz wersję, którą Cię zachwyci!

Krzyże metalowe i nie tylko!

Jaki krzyż będzie idealny na ścianę? W nowoczesnych wnętrzach pięknie prezentują się krzyże metalowe, a nawet alabastrowe! W ofercie naszego sklepu posiadamy zarówno modele bardzo proste i skromne, jak i takie, które, dzięki zdobieniom, mocno rzucają się w oczy. Podkreśl swoją wiarę w niebanalny sposób!

Krzyż na ścianę to nie tylko ozdoba wnętrza, ale też wyznanie wiary domowników. Jest to idealny prezent z okazji przyjęcia Sakramentów Świętych. Możesz go też podarować komuś, kto właśnie wprowadza się do nowego domu. Krzyż pomoże odnaleźć wiarę, nadzieję i miłość w codziennym życiu.

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2020 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl