Marzy Ci się piękna dekoracja kościoła w dniu ślubu? Sprawdź, jak ją zorganizować!

Dekoracja kościoła na ślub to jeden z elementów ceremonii, który nie powinien być pomijany. To właśnie odpowiednio dobrane dodatki mogą podkreślić wyjątkowość tego dnia. Warto zatem pomyśleć o tym z wyprzedzeniem i wszystko zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Szukasz inspiracji na interesującą scenerię, wśród której powiecie sobie sakramentalne „Tak”? Poznaj zatem nasze pomysły!

O czym musisz pamiętać, zanim udekorujesz kościół?

Zaplanowanie wyjątkowej dekoracji ślubnej jest niezwykle istotne. Zanim jednak wybierzesz się na zakupy i dokonasz wyboru dodatków, musisz udać się do proboszcza parafii, aby powiedzieć mu o swoim zamiarze. Jest to ważne, gdyż może okazać się, że Twoje wymarzone dekoracje po prostu nie zostaną zaakceptowane. Z jakiego powodu? W niektórych kościołach jest odgórny zakaz mocowania lub przyklejania ozdób np. na posadzkach i ławkach. Czynności te mogłyby uszkodzić zabytkowe elementy świątyni i doprowadzić do powstania nieodwracalnych szkód. Upewnij się zatem, jakie dekoracje kościoła są dopuszczalne i na które z nich możesz sobie pozwolić.

Czym się kierować podczas wyboru dekoracji kościoła na ślub?

Gdy zastanawiasz się, jaki wystrój kościoła na ślub będzie najlepszy, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wnętrze. Postaraj się zatem wydobyć jego naturalne piękno za pomocą dobrze dobranych dodatków i kolorów. Pamiętaj, że całkiem inaczej będzie wyglądała dekoracja niewielkiego drewnianego kościoła, inaczej zaś katedry w stylu gotyckim. Zawsze warto jednak zachować umiar w doborze ozdób. Postaw więc na kilka elementów – w ten sposób unikniesz niepotrzebnego przepychu i uczucia przytłoczenia.

Kwiaty – nieodłączny element każdego ślubu

Ślub kojarzy Ci się z dużą ilością kwiatów? Warto zatem wykorzystać je do dekoracji kościoła na ślub. Wybrane przez Ciebie rośliny powinny nawiązywać do stylu uroczystości, dobrze sprawdzą się te, które znajdują się w bukiecie panny młodej. Jakie zatem kwiaty sprawdzą się do udekorowania kościoła? Warto postawić na sezonowe rośliny, które są charakterystyczne dla danej pory roku. Wiosną będą to tulipany, frezje czy hiacynty, latem róże, dalie, hortensje czy gipsówka, jesienią zaś wrzosy, lawenda i słoneczniki. Podczas zimowych uroczystości warto postawić na amarylis, bawełnę czy jaskry.

Jakie jeszcze elementy powinna uwzględniać dekoracja kościoła?

Odpowiednio dobrane kwiaty nadadzą wyjątkowego klimatu. Nie są to jednak jedyne elementy, które powinny znaleźć się w ślubnej dekoracji świątyni. Co jeszcze może się w niej znaleźć?

Świece

Trudno jest sobie wyobrazić wystrój kościoła bez świeczek. To właśnie one potrafią wprowadzić do jego wnętrza wyjątkowy, a nawet romantyczny klimat. Wybierz zatem świece w różnych wysokościach i stwórz z nich kompozycję, którą ustawisz np. obok kościelnych ławek. Dobrym wyborem będą świeczki w drewnianej oprawie z sercem, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Lampiony

Doskonałą dekoracją na ślub są także lampiony. Pary młode często je ustawiają, aby nadać świątyni szczególnego klimatu. Dodatki te mogą występować w różnych kolorach i wielkościach – warto więc wybrać takie, które będą pasowały do charakteru Waszej uroczystości.

Święte figurki

Jeżeli chcesz podkreślić wyniosłość Waszego ślubu oraz jego znaczenie w Waszym życiu, w kościele nie powinno zabraknąć świętych figur. W widocznym miejscu ustaw więc figurę Maryi lub Józefa, który znany jest przede wszystkim jako patron rodzin. Ich obecność zagwarantuje boże błogosławieństwo i opiekę wszystkich świętych podczas każdego dnia Waszego małżeństwa. Ustawienie świętych figur w widocznym miejscu będzie także doskonałym wyrazem Waszej wiary.

W naszym sklepie oferujemy Ci szeroki wybór różnorodnych figur świętych. Występują one w wielu rozmiarach i wariantach – z pewnością więc wybierzesz ten, który najbardziej wpasuje się w styl Waszego ślubu. Taka figurka może być także doskonałą pamiątką z tej uroczystości.

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2024 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl