Prezent na święcenia kapłańskie – jaki wybrać? Najlepsze propozycje!

Święcenia kapłańskie to wyjątkowe wydarzenie. Z tego powodu wiele osób, które mają wśród bliskiej rodziny lub znajomych przyszłego księdza, chce sprawić mu wyjątkowy prezent. Jednak jego wybór może wiązać się z wieloma dylematami. Co kupić, żeby była to rzecz sentymentalna, ale i praktyczna? Co ucieszy przyszłego księdza, a co stanie się uciążliwym podarkiem? Podpowiadamy, jakie prezenty na święcenia kapłańskie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Najlepszy prezent na święcenia kapłańskie? Szaty liturgiczne!

Naszą pierwszą propozycją, która dotyczy prezentu na święcenia kapłańskie, są szaty liturgiczne. Na rynku, w tym również w naszym sklepie, jest dostępny ich szeroki wybór. Mogą to być alby kapłańskie, komże kapłańskie, ornaty czy stuły. Rodzaj szaty liturgicznej jest zależny od preferencji i potrzeb obdarowywanego. Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, że szaty liturgiczne, które będą wręczane na prezent, powinny być wysokiej jakości. Sprawdzą się wszelkie starannie wykonane hafty, perfekcyjne obszycia, bogate zdobienia. Warto wiedzieć, że w środowisku kościelnym szaty liturgiczne świadczą o szacunku do Boga, a także do Kościoła i wiernych. Zanim kupisz szaty liturgiczne na prezent na święcenia kapłańskie, dowiedz się, jakie są wymogi Kościoła. Sprawdź, czy szata wybrana przez Ciebie zostanie dopuszczona do użytku liturgicznego.

Krzyż – wspaniały prezent dla początkującego księdza

Krzyż to najważniejszy symbol dla wszystkich chrześcijan. Z tego powodu wieszają go oni w swoich domach, kościołach, miejscach pracy, szkołach. To również jedna z naszych propozycji prezentowych na święcenia kapłańskie. Krzyż to pomysł na wspaniały podarunek dla początkującego księdza. Jest on niezwykle symboliczny, bo nieustannie będzie mu przypominał o miłości, którą obdarza go Jezus Chrystus.

Jaki krzyżyk wybrać na prezent na święcenia kapłańskie? Odpowiedź nie jest oczywista. Na pewno warto postawić na taki, który jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Solidny i porządny. Z kolei materiał, z jakiego go wykonano, jak drewno, marmur czy stal, jest sprawą drugorzędną. Małe znaczenie ma również to, czy jest on przesadnie zdobiony, czy też utrzymany w prostym, minimalistycznym charakterze. Krzyże dostępne są w różnych rozmiarach – od bardzo małych, do bardzo dużych. Wybierz taki krzyż, który będzie odpowiadał potrzebom księdza. Niech stanie mu się pociechą w trudnych momentach jego kapłańskiej posługi.

Prezent na święcenia kapłańskie – obraz albo ikona

Dobrym pomysłem na prezent na święcenia kapłańskie jest również religijny obraz albo ikona. Od wielu lat zdobią one domy chrześcijan. Często wiesza się je również na plebaniach. Jeżeli chcesz podarować początkującemu księdzu obraz albo ikonę, na rynku znajdziesz ich ogromny wybór. Jako prezent na święcenia kapłańskie sprawdzą się obrazy lub ikony z wizerunkiem Chrystusa, Matki Boskiej, a także z Janem Pawłem II. Ich wybór na rynku jest tak duży, że spokojnie możesz zdecydować się na dowolną technikę wykonania. Być może spodobają Ci się obrazy lub ikony ręcznie malowane, haftowane, namalowane na drewnie, czy też wykonane ze srebra. Znajdź idealny obraz lub ikonę na prezent z okazji święceń kapłańskich.

Książka – uniwersalny prezent na święcenia kapłańskie

Nie jesteś przekonany, że szaty liturgiczne, krzyż lub religijne obrazy to dobry pomysł na prezent? Szukasz czegoś uniwersalnego? Pamiętaj, że jedną z najtrafniejszych propozycji prezentowych są książki. Sprawdzą się one również jako podarunek z okazji święceń kapłańskich. Warto zdecydować się na pozycję o chrześcijańskim charakterze. Przede wszystkim może to być pięknie wydane Pismo Święte. Inną propozycją są książki o różnorodnej tematyce, takie jak żywoty świętych, biografie, poradniki duchowe.

Różaniec – praktyczny prezent dla każdego księdza

Każdy chrześcijanin wie, że modlitwa odmawiana na różańcu ma ogromną moc. Daje ona możliwość uzyskania błogosławieństwa i wyrwania się z sideł zła. Można odmawiać ją praktycznie w każdej sytuacji – także wtedy, gdy życiem targają zmartwienia i niepewności. Modlitwa na różańcu to także istotna część nabożeństw różańcowych czy pielgrzymek. Dlatego też różaniec stanowi wspaniały prezent na święcenia kapłańskie. To podarunek symboliczny, pokazujący początkującemu księdzu, że jest Ci bliski i w jego ręce wkładasz narzędzie, którym może wyprosić łaski u Boga.

Na tak wyjątkową okazję, jaką są święcenia kapłańskie, warto wybrać szczególny różaniec, na przykład cały srebrny lub wykonany ze szklanych kamieni.

Jak widzisz, wybór prezentu na święcenia kapłańskie to łatwe zadanie. Dzięki naszym propozycjom na pewno uda Ci się znaleźć podarunek, który będzie symboliczny, praktyczny i piękny. W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę szat liturgicznych, krzyży, różańców, religijnych obrazów, ikon, chrześcijańskich książek i innych przedmiotów, które idealnie sprawdzą się jako prezent z okazji święceń kapłańskich. Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, że dla osoby wierzącej najlepszym prezentem będzie również modlitwa.

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2022 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl