Święte figurki – idealne na prezent. Podpowiadamy, jakie wybrać!

Wybór odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby nigdy nie jest łatwym zadaniem. Warto jednak skorzystać z naszych podpowiedzi, ponieważ wiemy, co może uszczęśliwić każdą wierzącą osobę. Mowa o świętych figurkach, które będą uniwersalnym podarunkiem na wiele okazji. Dlaczego warto postawić na ten rodzaj upominku? Jak wybrać najlepsze figurki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Dlaczego warto mieć święte figurki w swoim domu?

Każdy katolik szczerze wierzy w to, że zarówno Jezus, jak i Maryja są przy nim i jego rodzinie aż do skończenia świata. W związku z wiarą w obcowanie świętych, z pewnością zwracasz się za ich wstawiennictwem o pełnię łask dla siebie oraz wszystkich swoich bliskich. Warto więc posiadać w swoim domu choć jedną świętą figurkę, która spowoduje, że jeszcze bardziej odczujesz obecność Chrystusa, Matki Bożej lub pozostałych świętych. Taki symbol może także sprawić, że we własnym domu poczujesz się dużo bezpieczniej. Z tego właśnie powodu figurki przedstawiające świętych są również doskonałym wyborem na prezent dla bliskiej Ci osoby.

Święte figurki na prezent – przy jakich okazjach się sprawdzą?

Już wiesz, dlaczego święta figurka będzie najlepszym wyborem na prezent. Zastanawiasz się, z jakiej okazji warto ją podarować? Jest ich naprawdę wiele! Jedną z pierwszych uroczystości jest Chrzest Święty, kiedy mały człowiek zostaje włączony do wspólnoty Kościoła i oczyszczony z grzechu pierworodnego. Warto wówczas podarować mu coś, co na zawsze będzie kojarzyło się z tym wyjątkowym dniem – a takim prezentem jest właśnie święta figurka.

Doskonałą okazją jest także Pierwsza Komunia Święta oraz bierzmowanie. Być może uda Ci się znaleźć figurkę przedstawiającą patrona obdarowywanej osoby? W ofercie naszego sklepu znajdziesz m.in. figurki św. Antoniego, św. Bernadety, św. Jana czy św. Teresy. Jesteśmy pewni, że Twoi bliscy docenią ten szczery gest, a święty symbol będzie towarzyszył im przez resztę życia.

Nie są to jednak jedyne okazje, kiedy możesz podarować ten szczególny prezent. Równie dobrze mogą być to imieniny, urodziny, Dzień Mamy czy Dzień Babci – każda okazja jest doskonała, aby wywołać uśmiech na twarzy Twoich przyjaciół lub członków rodziny.

Jakie figurki świętych wybrać?

Kiedy już masz pewność, że ten prezent sprawdzi się przy wielu okazjach, być może zastanawiasz się, jakie figurki wybrać? Poniżej przedstawiamy nasze propozycje – liczymy, że znajdziesz wśród nich coś, co Cię zainteresuje.

Figura z postacią Jezusa

W domu żadnej katolickiej rodziny nie może zabraknąć krzyża. To właśnie on ma chronić domowników. Jeżeli jednak chcesz podarować swoim bliskim coś szczególnego, figura z postacią Chrystusa może być doskonałym wyborem. W naszym sklepie znajdziesz zarówno figurki małego Jezusa, idealnie nadające się do szopki, jak i Chrystusa Miłosiernego czy też Chrystusa Zmartwychwstałego. Każdą z nich warto postawić w widocznym miejscu w swoim domu, aby zapewnić sobie opiekę Dobrego Pasterza. Jesteśmy pewni, że każda osoba wierząca doceni ten szczególny gest.

Figurki z postacią Maryi

Maryja, czyli Matka Boża to osoba, która jest szczególnie umiłowana przez wielu Polaków. Nie bez powodu nazywa się ją nawet Królową Polski. Jeżeli chcesz, aby Twoi bliscy pozostali pod jej szczególną opieką, podaruj im figurę z wizerunkiem Maryi Panny. Tutaj, podobnie jak w przypadku figur Chrystusa, możliwości jest naprawdę sporo. W naszym sklepie oferujemy Ci zakup Matki Bożej bolesnej, fatimskiej czy niepokalanej. Znajdziesz tu szeroki wybór produktów – od tych najmniejszych aż po pokaźne figury, powstałe z myślą o kościołach i kaplicach.

Figurki przedstawiające św. Franciszka

Ten rodzaj figurki będzie doskonałym prezentem dla każdego chłopca i mężczyzny o imieniu Franciszek. Sprawdzi się także w przypadku tych osób, dla których postać św. Franciszka jest szczególnie ważna. Figura lub figurka z patronem zwierząt przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy kochają żywe stworzenia, a ich los nie jest im obojętny. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju pamiątek – z pewnością więc dokonasz zakupu interesującego Cię wariantu.

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2024 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl