Zestaw podróżny dla księdza – do czego się przydaje i jaki wybrać?

Szukasz prezentu dla kapłana i nie wiesz, co wybrać? Doskonałym rozwiązaniem może być zakup specjalnego zestawu podróżnego dla księdza. Do czego może się on przydać? Na jaki zestaw warto się zdecydować? Podpowiadamy!

Czym jest i do czego służy zestaw podróżny dla księdza?

Kapłaństwo to swego rodzaju misja i służba nie tylko Bogu, ale również drugiemu człowiekowi. Wbrew pozorom wielu księży nie siedzi tylko na plebanii czy w wikariatce. Często są oni wzywani do chorych lub umierających, jeżdżą z wiernymi na pielgrzymki itd. Niekiedy nagle pojawia się konieczność udzielenia komuś ostatniego namaszczenia lub sakramentu pokuty i pojednania, poświęcenia czegoś albo odprawienia mszy świętej w warunkach polowych. W takich właśnie sytuacjach bardzo przydaje się zestaw podróżny. Dzięki niemu ksiądz będzie miał najpotrzebniejsze rzeczy zawsze przy sobie. Zestaw podróżny dla księdza umożliwia zabranie ze sobą niemal wszędzie wyposażenia liturgicznego albo wszystkiego, co niezbędne podczas odwiedzin u chorych. Może się on także przydać na oazach, rekolekcjach, kempingach itp. To naprawdę bardzo praktyczny prezent i z pewnością każdy kapłan się z niego ucieszy.

Jaki zestaw podróżny wybrać?

Zastanawiasz się, jaki zestaw podróżny kupić? Nie wiesz, na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Otóż duże znaczenie ma m.in. wyposażenie takiego kompletu. Zobacz, z czego składają się poszczególne zestawy i wybierz taki, w którym znajduje się wszystko to, co najważniejsze. Warto wcześniej dowiedzieć się, czy ksiądz nie ma już jakiegoś zestawu. Może tym razem przyda mu się wersja jeszcze bardziej kompaktowa albo wręcz przeciwnie, zawierająca więcej rzeczy niż standardowy komplet.

W przypadku zestawów podróżnych dla księdza duże znaczenie ma wygoda. Warto wybierać takie komplety, które są stosunkowo lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Upewnij się też, czy znajdujące się w środku przedmioty będą miały odpowiednie zabezpieczenie w trakcie podróży. Oprócz standardowych burs możesz zdecydować się na praktyczną sztywną walizkę z rączką albo torbę. Świetnie sprawdzają się również walizki na ramię, które bez problemu można zabrać ze sobą mimo dużego bagażu i zajętych rąk.

Wybierając zestaw podróżny dla księdza, zwróć uwagę na jakość jego wykonania. Lepiej zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że posłuży on naprawdę długo. Pamiętaj, że taki komplet może być często używany, na dodatek w różnych warunkach. Zdecyduj się na taki, który przetrwa każdą podróż.

Gdzie kupić zestaw podróżny dla księdza?

Nie wiesz, gdzie najlepiej kupić zestaw podróżny dla księdza? Warto wybierać renomowanych sprzedawców, oferujących produkty wysokiej jakości. Szeroki wybór kompletów znajdziesz w ofercie hurtowni z dewocjonaliami P. H. Jakóbczak. Dostępne są tam zarówno podstawowe zestawy, jak i takie, które mają wiele przegródek i bogate wyposażenie. Bardzo elegancko prezentują się m.in. skórzane walizki, ale możesz także zdecydować się na zamszową bursę.

Co znajdziesz w przykładowych zestawach podróżnych oferowanych przez P. H. Jakóbczak? W hurtowni dostępna jest np. bursa z wyposażeniem do posługi dla chorych. Komplet znajduje się w miękkim portfelowym etui wykonanym z cielęcej skóry i zamykanym na błyskawiczny suwak. W środku umieszczono małą stułę, obrusik, niewielki drewniany krzyżyk, kropidło, pojemnik na oleje oraz pozłacane cyborium.

Innym oferowanym zestawem jest kompletne wyposażenie liturgiczne w torbie (nerce). Zestaw ten nie zajmuje dużo miejsca, a zawiera wszystko, co niezbędne. Znajdziesz w nim krzyż, ołtarzyk, kielich, małą stułę, bieliznę kielichową, metalowe kropidło, pojemnik na oleje oraz butelki na wodę i wino.

Jak widać, zestaw podróżny może być doskonałym prezentem dla księdza. Przydaje się w różnych sytuacjach, jest praktyczny, wygodny i można zabrać go ze sobą tak naprawdę wszędzie. Jeśli zdecydujesz się na taki upominek, kapłan z pewnością się ucieszy. Przy zakupie nie zapomnij zwrócić uwagę na jakość i wyposażenie kompletu.

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2024 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl