Krzyż morowy, krzyż choleryczny, karawaka - 22 cm

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 7 dni
Cena brutto: 34,00 zł 34.00
Cena netto: 27,64 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Kod produktu: LSA C24.22

Opis

Krzyż wykonany z jednego fragmentu drewna bukowego. Przyjemny w dotyku dzięki gładkim krawędziom. Powierzchnia zabezpieczona bezbarwnym lakierem. Krzyż oryginalny i wyjątkowy dzięki zaokrąglonym kształtom. Dodatkowo w tylnej części krzyża znajduje się otwór umożliwiający zawieszanie.

Model krzyża pochodzi z XVI-XVII wieku z miasta Caravaca w Hiszpanii. Bardzo popularny również w Polsce w XVIII, XIX oraz XX wieku. Krzyż składa się z jednej pionowej oraz dwóch poprzecznych belek, gdzie zazwyczaj górna belka jest krótsza od dolnej. W Polsce wiele karawak miała dwie poprzeczne belki równej długości.
Krzyż chroni przed zarazą, działa przeciw wielu nieszczęściom i chorobom, wypadkami i nagłymi zgonami, klątwami, kradzieżami, burzami, piorunami czy bezsenności

Wymiary (wysokość x szerokość x grubość cm):
C24.22 - 22cm x 13cm x 1,8cm

morowy, choleryczny, pandemiczny, covid, zaraza

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2022 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl