Cyboria do Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament jest niezwykle ważny dla osób wierzących i stanowi dla nich wyjątkowy dar. W kościele katolickim duże znaczenie ma odpowiednie przechowywanie hostii. Przeznaczone są do tego specjalne naczynia. Jednym z naczyń służących do przechowywania i przenoszenia Najświętszego Sakramentu jest cyborium. Nazwa ta wywodzi się z łaciny i greki. Oznacza czarę oraz nasiennik lotosu indyjskiego, dlatego też cyboria mają właśnie taki kształt. Warto wiedzieć, że cyborium stawia się w tabernakulum i przechowuje w nim małe komunikanty, które podczas komunii świętej są rozdzielane wiernym.

Co ciekawe, cyboria w historii liturgii przyjmowały różne kształty i rozmiary. Obecny ich wygląd wywodzi się z baroku. Cyborium to zamykany puchar, na który nakłada się sukienkę, inaczej welon. Warto także wiedzieć, że w kościele odbywają się adoracje Najświętszego Sakramentu znajdującego się właśnie w wystawionym na ołtarzu cyborium.

Dekorowany pojemnik na hostie

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wysokiej jakości cyboria. Każdy dostępny u nas pojemnik na hostie jest wykonany z wytrzymałego, a zarazem eleganckiego mosiądzu. Do wyboru są zarówno większe, jak i mniejsze cyboria, w zależności od potrzeb. Możesz także zdecydować się na cyborium dekorowane masą perłową. Prezentuje się ono naprawdę wyjątkowo i podkreśla znaczenie Najświętszego Sakramentu. Warto również wiedzieć, że niektóre oferowane przez nas pojemniki na hostie mają pokrywkę zwieńczoną krzyżem.

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2024 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl