Praktyczne świeczniki modlitewne przeznaczone do kościoła

Świeczniki modlitewne spotkać można obecnie w wielu kościołach. Umożliwiają one modlitwę i pozwalają na skupienie, a przy okazji tworzą naprawdę wyjątkową atmosferę. W naszej ofercie znalazło się funkcjonalne świeczniki modlitewne wykonane z wytrzymałego metalu i pomalowane na kolor czarny. Prezentują się dzięki temu elegancko i pasują w zasadzie do wystroju każdej świątyni.

Modlitewne świeczniki na tealighty i ich zastosowanie praktyczne

Modlitewne świeczniki z półką na niewielkie świecie typu tealight pozwala na palenie świec w czasie odmawiania modlitwy czy składania ofiary. Oferujemy świeczniki wyposażone dodatkowo w półkę na zapałki oraz skarbonkę na datki. Metalowy świecznik modlitewny jest elementem, który pełni ważną funkcję w czasie tzw. modlitw wotywnych. Palące się świece symbolizują prośby skierowane do Boga i wotum wdzięczności za otrzymane od niego łaski. 

W jakim celu w kościele są ustawiane świeczniki wotywne?

W religii chrześcijańskiej świece odgrywają ważną rolę. Światło jest bowiem symbolem Jezusa Chrystusa. Paląca się świeca przedłuża modlitwę. Dlatego w wielu kościołach ustawiane są specjalne świeczniki wotywne. Można zapalić niewielką świeczkę i ustawić na takim świeczniku, wrzucając w zamian do skarbonki niewielką ofiarę na rzecz kościoła. 

Eleganckie świeczniki modlitewne - gdzie można je ustawić?

W naszym sklepie internetowym znaleźć można klasyczne, metalowe świeczniki wotywne utrzymane w czarnym, stonowany kolorze. Cechują się one prostym i jednocześnie eleganckim designem. Dzięki temu pozwalają na przygotowanie bardzo klimatycznego miejsca do modlitwy. Umieścić je można w wielu miejscach - w kaplicy, niedaleko wejścia do kościoła czy w nawie bocznej. Do wyboru są świeczniki różnej wielkości, które pomieścić mogą większą lub mniejszą ilość świec. Wyposażone są dodatkowo w miejsce na zapałki i skarbonkę na datki. 

Na jaki świecznik wotywny warto się zdecydować?

Wbrew pozorom świeczniki modlitewne to dość szeroka kategoria produktów. Wybór odpowiedniego modelu zależy od wystroju kościoła i dostępności miejsca. Bardzo dużą popularnością na rynku cieszą się przede wszystkim proste, jednopoziomowe świeczniki modlitewne wykonane z metalu. Prym wiodą modele czarne, które są bardzo uniwersalne i świetnie prezentują się w zasadzie w każdym kościele. Pasują do wnętrz klasycznych i nowoczesnych jednocześnie. 

Świecznik modlitewny, duży Świecznik modlitewny, duży

Metalowy świecznik modlitewny na tealighty.

Producent: JM
Cena: 1 240,00 zł (netto: 1 008,13 zł )
szt.
zobacz więcej
Świecznik modlitewny, mały Świecznik modlitewny, mały

Metalowy świecznik modlitewny na tealighty. Świecznik zabezpieczony warstwą czarnego, odpornego lakieru.

Producent: JM
Cena: 1 190,00 zł (netto: 967,48 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2024 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl