Wyjątkowe pateny mszalne

Patena jest w Kościele katolickim naczyniem o wyjątkowym statusie. Jest ona bowiem przeznaczona do hostii. Nic więc dziwnego, że musi prezentować się okazale. Często jest to element pozłacany. Sporo takich znajdziesz również w naszej ofercie, którą przygotowaliśmy dla Ciebie w tym dziale. Oferujemy niedrogie, ale przepięknie prezentujące się pateny. Sprawdź szczegóły naszych propozycji.

Patena – wyjątkowe naczynie liturgiczne o nieskazitelnym wyglądzie

W naszym sklepie znajdziesz tylko solidnie wykonane i wyjątkowo prezentujące się pateny. Stawiamy na naczynia wykonane z drewna oraz mosiądzu. Zdecydowana większość z nich jest pozłacana. Sporo naszych propozycji jest wyposażonych w wygodną rączkę lub uchwyty. Oferujemy także pozycje głębokie oraz na kielich. Koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami i uzupełnij akcesoria do mszy w swoim kościele o wyjątkowo piękne naczynia. Są one oczywiście dostępne w rozsądnych cenach. Z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wyjątkowe pateny mszalne – jedne z najważniejszych naczyń liturgicznych

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że jednym z najważniejszych aspektów wiary katolickiej jest przyjmowanie Ciała Chrystusa. W trakcie obrzędów eucharystycznych przemienia się Go w chleb, który mogą przyjąć osoby będące w stanie łaski uświęcającej. W związku z tym patena jest w kościele katolickim naczyniem o wyjątkowym statusie. Jest ona bowiem przeznaczona do hostii. Nic więc dziwnego, że musi prezentować się okazale i kojarzyć się ze szczególną czcią oraz szacunkiem. Wielu osobom zależy na tym, aby był to element pozłacany. Sporo takich znajdziesz również w naszej ofercie, którą przygotowaliśmy dla Ciebie w tej kategorii. Oferujemy niedrogie, ale przepięknie prezentujące się pateny liturgiczne. Wszystkie wyróżniają się wysoką jakością i wytrzymałością. Możesz mieć pewność, że posłużą Ci naprawdę długo. Koniecznie sprawdź szczegóły naszych propozycji.

Pateny do kościoła – do czego służą?

Warto wiedzieć, że pateny do kościoła mają różne zastosowanie. Część z nich służy do tego, aby kłaść na nich konsekrowaną już hostię. Inne pateny są natomiast używane w trakcie rozdawania komunikantów. Zazwyczaj trzyma je ministrant i podkłada pod brodę osoby przyjmującej komunię. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko, że komunikant spadnie na ziemię. Ze względu na częste użytkowanie paten i rozdawanie komunikantów przez kilku kapłanów lub szafarzy dobrze jest, aby w każdym kościele znajdowała się więcej niż jedna patena. Możesz wyposażyć się w nie w naszej internetowej hurtowni.

Pateny liturgiczne – wyjątkowe naczynia o nieskazitelnym wyglądzie

W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie solidnie wykonane i wyjątkowo prezentujące się pateny. Stawiamy na naczynia wykonane zarówno z drewna, jak i mosiądzu. Zdecydowana większość z nich jest pozłacana, aby podkreślić ich znaczenie i oddać Bogu cześć. Sporo naszych propozycji jest wyposażonych w wygodną rączkę lub poręczne uchwyty. Dzięki nim nie trzeba się obawiać, że upuści się naczynie z komunikantami. Musisz ponadto wiedzieć, że oferujemy także eleganckie pateny mszalne głębokie oraz takie, które są przystosowane na kielichy. Koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami i uzupełnij akcesoria do mszy w swoim kościele o wyjątkowo piękne naczynia. Są one oczywiście dostępne w rozsądnych cenach. Wybór jest naprawdę spory. Możesz zdecydować się na klasyczną, minimalistyczną patenę lub naczynie z dodatkowymi zdobieniami. Z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie, co idealnie sprawdzi się w Twoim kościele.

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2024 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl