Kadzidło – niezbędne podczas uroczystości

Kadzidło jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego kościoła. Z tego powodu skupiliśmy się na zgromadzeniu w tej kategorii szczególnie wyselekcjonowanych produktów. Najważniejsza dla nas jest jakość. Dzięki temu posiadamy w naszej ofercie kadzidła żywiczne, nie tylko o różnych stopniach rozdrobnienia, ale także zapachach.

Ukryta symbolika

Stosowanie kadzidła w kościele katolickim ma swoje źródło w Starym Testamencie. Dym, który się wtedy unosi, ma materializować wznoszone do Boga modlitwy. Dodatkowo służy do okadzania osób i świętych przedmiotów, aby okazać im należną cześć. Stosuje się je także do okadzania zwłok podczas pogrzebu. Kadzidło ma wielką rangę, używa się go w trakcie największych świąt i uroczystości, dlatego powinno być najwyższej jakości. Przygotowaliśmy dla Ciebie naturalne kadzidła żywiczne w granulkach oraz mielone, a także kadzidła zapachowe. Dzięki czemu możesz wyróżnić daną uroczystość dopasowanym do jej rangi zapachem.

Kadzidło żywiczne Kadzidło żywiczne

Kadzidło żywiczne różne zapachy. Opakowanie 280g.

Producent: JS
Cena: 32,00 zł (netto: 26,02 zł )
szt.
zobacz więcej
Kadzidło żywiczne, granulki Kadzidło żywiczne, granulki

Kadzidło żywiczne, naturalne, granulki. Opakowanie 280g.

Producent: JS
Cena: 26,00 zł (netto: 21,14 zł )
szt.
zobacz więcej
Kadzidło żywiczne, mielone Kadzidło żywiczne, mielone

Kadzidło żywiczne, naturalne, mielone. Opakowanie 280g.

Producent: JS
Cena: 26,00 zł (netto: 21,14 zł )
szt.
zobacz więcej

Kadzidło kościelne – niezbędne podczas mszy i uroczystości

Kadzidło jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego kościoła. Ma ono niebagatelne znaczenie w liturgii. Z tego powodu skupiliśmy się na zgromadzeniu w tej kategorii szczególnie starannie wyselekcjonowanych produktów. Musisz wiedzieć, że najważniejsza dla nas jest jakość oraz dostosowanie do potrzeb klientów. W związku z tym posiadamy w naszej ofercie kadzidła żywiczne, nie tylko o różnych stopniach rozdrobnienia, ale także zapachach.

Wysokogatunkowe kadzidła żywiczne

W naszej hurtowni internetowej znajdziesz wysokiej jakości kadzidła. Wszystkie znajdują się w opakowaniach o pojemności 280 g. Musisz wiedzieć, że każde oferowane przez nas kadzidło kościelne jest oryginalnym produktem, przystosowanym do potrzeb liturgii. Warto zdecydować się m.in. na zestaw kadzideł żywicznych o różnych zapachach. Wytwarzane są one z żywicznej substancji pochodzącej z kadzidłowców, a oprócz tego zawierają dodatek różnych aromatycznych roślin.

Kadzidło mszalne – ukryta symbolika

Kadzidło mszalne ma bogatą symbolikę. Co ciekawe, stosowanie kadzidła w kościele katolickim ma swoje źródło w Starym Testamencie. Dym, który się wtedy unosi, ma przede wszystkim materializować wznoszone do Boga modlitwy wiernych i kapłanów. Poza tym symbolizuje również uwielbienie Boga oraz może służyć przebłaganiu. Dodatkowo kadzidło wykorzystuje się do okadzania osób i świętych przedmiotów, aby okazać im należną cześć. Oprócz tego stosuje się je także do okadzania zwłok podczas pogrzebu.

Co ciekawe, kadzidło kościelne może być także symbolem ofiarnej miłości i darów. Poza tym umożliwia ono stworzenie podniosłej atmosfery, pełnej skupienia i powagi. Dzięki niemu nabożeństwa zyskują uroczysty charakter. W kościołach katolickich panuje zwyczaj okadzania przede wszystkim ołtarza oraz Najświętszego Sakramentu. Warto także mieć świadomość tego, że wg. Ewangelii św. Mateusza kadzidło było darem dla narodzonego Jezusa od Mędrców ze Wschodu. Interesujący jest również fakt, że początkowo kadzidła były palone wyłącznie w domach, a dopiero z czasem przeniesiono je do kościołów.

Kadzidło ma dla katolików ogromne znaczenie. Używa się go w trakcie największych świąt i uroczystości, dlatego też powinno być najwyższej jakości. W naszej hurtowni internetowej przygotowaliśmy dla Ciebie naturalne kadzidła żywiczne w granulkach oraz mielone, a także kadzidła zapachowe. Dzięki czemu możesz wyróżnić daną uroczystość dopasowanym do jej rangi zapachem.

do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2024 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl