Wykonane z mosiądzu kustodia wysokiej jakości

Kustodia są naczyniami liturgicznymi wykonanymi z metalu. Mają formę puszki i wykorzystuje się je do wystawiania Najświętszego Sakramentu oraz do przechowywania w tabernakulum konsekrowanej hostii. Muszą się znaleźć w każdym kościele. Dostępne w naszym asortymencie kustodia wykonane są z pozłacanego mosiądzu wysokiej jakości. To naczynia dopracowane w każdym calu. 

Czym charakteryzują się kustodia wykonane z mosiądzu?

W naszym sklepie internetowym zakupić można efektowne kustodia wykonane z pozłacanego mosiądzu. Dlatego są bardzo wytrzymałe i doskonale prezentują się przez długie lata. Do wyboru są modele bardzo proste i bogato zdobione - w zależności od stylistyki świątyni. Kustodia dostępne są również w różnych rozmiarach do wyboru. Nie powinno być więc większego problemu z wyborem odpowiedniego naczynia. 

Do czego właściwie służą kustodia?

Bardzo ważnym elementem każdego nabożeństwa jest Ciało Chrystusa. To pamiątka tego, że Jezus umarł na krzyżu za grzechy ludzkości, a potem zmartwychwstał. Hostia symbolizuje jego poświęcenie i ogromną miłość. Trzeba ją więc traktować z odpowiednim szacunkiem. Dlatego do przechowywania hostii wykorzystywane są specjalne naczynia - kustodia. Mają one formę wykonanej z metalu puszki umieszczonej na nóżce. Często są złocone i bogato zdobione. Takie kustodia znaleźć można w naszym sklepie internetowym. 

Kustodia - jak wykorzystywane są w praktyce?

Kustodium jest naczyniem liturgicznym, które służy do przechowywania i przenoszenia konsekrowanego Ciała Chrystusa, a więc hostii. Znajduje się zazwyczaj w tabernakulum. Jest też wystawiane do publicznej adoracji przez wiernych. To właśnie z tego powodu kustodia są bogato zdobione i eleganckie. Odgrywają w kościele naprawdę ważną rolę. Bez nich kapłan nie mógłby odprawić mszy świętej. 

Kustodia na konsekrowane Ciało Chrystusa - hostię

Przedstawiamy wysokiej jakości kustodia przeznaczone na hostię - konsekrowane Ciało Chrystusa. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą pozłacanych naczyń liturgicznych. Są one wykonane z wytrzymałego mosiądzu i z powodzeniem mogą posłużyć przez wiele długich lat. Wykonane są z dbałością o detale i stanowią doskonały wybór do każdej świątyni. Kustodia dostępne w naszym sklepie internetowym nie zawierają melchizedeka. To część składowa monstrancji w formie metalowej oprawki w kształcie półksiężyca. Odpowiedzialna jest za podtrzymywanie największego sakramentu. 

Kustodium Kustodium

Kustodium mosiężne, pozłacane.

Producent: KON
Cena: 1 600,00 zł (netto: 1 300,81 zł )
szt.
zobacz więcej
Kustodium (29 cm) Kustodium (29 cm)

Kustodia na tradycyjną hostię z regulowaną prowadnicą.

Producent: KON
Cena: 4 480,00 zł (netto: 3 642,28 zł )
szt.
zobacz więcej
Kustodium na dużą hostię Kustodium na dużą hostię

Kustodium mosiężne, pozłacane.

Producent: KON
Cena: 3 520,00 zł (netto: 2 861,79 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2024 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl