Pozostałe dzwonki z mosiądzu dobrane z sercem

Większość osób wierzących na pewno miała okazję wielokrotnie uczestniczyć w różnych uroczystych liturgiach. Podczas mszy świętych i nabożeństw każdy gest, słowo czy dźwięk mają swoje znaczenie. Ich głęboka symbolika odnosi się bezpośrednio do Słowa Bożego, które wypełnia każdą wolną chwilę. Warto mieć świadomość tego, że prawdopodobnie nie byłoby tych mistycznych doznań, gdyby nie harmonia i podniosłość uzyskiwana poprzez dzwonki. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz odpowiedni dzwonki do Twojego kościoła. Wiedząc, jak wiele jest ich rodzajów, zebraliśmy w tej kategorii różne modele i wzory.

Dzwonki mają znaczenie – sprawdź, jak ich model może wpłynąć na wydźwięk mszy

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, iż różne rodzaje dzwonków zapewnią Ci odmienny charakter brzmienia. Jedne swoim wysokim dźwiękiem dają sygnał do skupienia, pozostałe wprowadzają niskie tony, aby każdy wierny rozumiał powagę momentu. To wszystko będzie mieć wpływ na sposób postrzegania i rozumienia eucharystii. W związku z tym warto odpowiednio dobrać dzwonek do poszczególnych momentów liturgii. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka różnych modeli.

Dzwonki niezbędne podczas liturgii

Dzwonki kościelne są bardzo ważnym elementem mszy świętych i nabożeństw. Funkcjonują m.in. jako zapowiedź istotnych wydarzeń, ale są także sygnałem informującym o konieczności zmiany postawy ciała przez wiernych. Zazwyczaj odpowiedzialni za nie są ministranci lub szafarze, ale dużo zależy od zwyczajów i tradycji danej parafii. Co ciekawe, dzwonki milkną tylko raz w roku, w trakcie uroczystości Wielkiego Czwartku, a ponownie rozbrzmiewają już dwa dni później, podczas wigilii paschalnej. W tym czasie milczą również organy. Pokazuje to, jak ważne w liturgii katolickiej są oba te instrumenty.

Wysokiej jakości dzwonek z mosiądzu

Zależy nam na tym, aby każdy oferowany przez nas produkt posłużył w Twoim kościele jak najdłużej, również dzwonek. Mosiądz to bardzo trwały i wytrzymały materiał, często używany do produkcji narzędzi liturgicznych. W związku z tym posłużył do wykonania naszych dzwonków. Dzięki temu możesz zaopatrzyć się u nas w najwyższej jakości dzwonki, które będą służyły wiernym przez długi czas. Zapewniamy także, że wszystkie mają czysty i donośny dźwięk.

Dzwonki - mosiądz Dzwonki - mosiądz
Producent: Lili
Cena: 595,00 zł (netto: 483,74 zł )
szt.
zobacz więcej
Dzwonek - mosiądz Dzwonek - mosiądz
Producent: Lili
Cena: 130,00 zł (netto: 105,69 zł )
szt.
zobacz więcej
Dzwonek - mosiądz Dzwonek - mosiądz
Producent: Lili
Cena: 115,00 zł (netto: 93,50 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2022 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl