Wiszący dzwonek sygnaturka – obowiązkowy w każdej parafii i kaplicy

Dzwonki mają niebagatelne znaczenie podczas różnych uroczystości kościelnych. Choć ich znaczenie bywa niedoceniane, to właśnie one sygnalizują kluczowe momenty obrzędów i podnoszą ich rangę, informują o konieczności zmiany postawy na klęczącą czy stojącą lub zachęcają do głębszej kontemplacji obecności Boga. Warto jednak wiedzieć, że wyjątkowym rodzajem tego liturgicznego instrumentu są wiszące dzwonki sygnaturki. Odpowiadając na Twoje potrzeby, stworzyliśmy niniejszą kategorię, w której znajdziesz rozmaite modele sygnaturek do kościoła.

Wiszące dzwonki sygnaturki – kiedy się ich używa?

Wiszące dzwonki sygnaturki znajdują się niemal w każdym budynku sakralnym należącym do kościoła rzymskokatolickiego. Spotkasz je zarówno w dużych sanktuariach czy katedrach, jak i małych kaplicach. Zawiesza się je zwykle przy wyjściu z zakrystii w prezbiterium. Są one używane przede wszystkim do oznajmiania wiernym, że nadszedł czas rozpoczęcia obrzędów. Bardzo często są także uruchamiane podczas rozwiązania dzwonów w trakcie Triduum Paschalnego.

Szeroki wybór wiszących dzwonków do kościoła

Szukasz odpowiedniego dzwonka sygnaturki do Twojej świątyni? W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór tego typu instrumentów liturgicznych. Stawiamy na renomowanych włoskich producentów. Warto wiedzieć, że każdy oferowany przez nas wiszący dzwonek sygnaturka jest wysokiej jakości i został starannie wykonany z dbałością o każdy detal. Dzięki użyciu do ich produkcji mosiądzu możesz mieć pewność, że posłużą Ci naprawdę długo i każdego dnia będą zachwycać swoim dźwiękiem. W dodatku zabezpieczono ich powierzchnię specjalnym bezbarwnym lakierem. Istotne jest również to, że nie wymagają one szczególnej konserwacji.

Co ważne, do wyboru masz dzwonki w różnych kolorach. Możesz zdecydować się np. na jasną, złotą sygnaturkę lub w naturalnym kolorze mosiądzu. Oprócz tego nasze dzwonki mają także odmienne rozmiary. Dobierz taki, który wielkością będzie pasował do Twojego kościoła lub kaplicy. W dużych świątyniach z pewnością doskonale sprawdzą się większe modele. Warto także zastanowić się, czy potrzebujesz pojedynczego dzwonka, czy też trzytonowego zestawu trzech dzwonków o różnych wymiarach.

Nie zwlekaj, odwiedź nasz sklep internetowy już dziś i wybierz idealny dzwonek wiszący do Twojej świątyni.

Sygnaturka mosiężna - dzwonek wiszący Sygnaturka mosiężna - dzwonek wiszący
Producent: Faizan
Cena: 1 045,00 zł (netto: 849,59 zł )
szt.
zobacz więcej
Dzwonek wiszący, sygnaturka Dzwonek wiszący, sygnaturka

Dzwonek wykonany z włoskich elementów mosiężnych. Zabezbieczony lakierem bezbarwnym. Nie wymaga bieżących konserwacji.

Producent: JM
Cena: 990,00 zł (netto: 804,88 zł )
szt.
zobacz więcej
Dzwonek wiszący, sygnaturka Dzwonek wiszący, sygnaturka

Dzwonek wykonany z włoskich elementów mosiężnych. Zabezbieczony lakierem bezbarwnym. Nie wymaga bieżących konserwacji.

Producent: JM
Cena: 480,00 zł (netto: 390,24 zł )
szt.
zobacz więcej
Dzwonek wiszący, sygnaturka Dzwonek wiszący, sygnaturka

Dzwonek wykonany z włoskich elementów mosiężnych. Trzytonowy, sprężynowy. Zabezbieczony lakierem bezbarwnym. Nie wymaga bieżących konserwacji.

Producent: JM
Cena: 2 380,00 zł (netto: 1 934,96 zł )
szt.
zobacz więcej
Dzwonek wiszący, sygnaturka Dzwonek wiszący, sygnaturka

Dzwonek wykonany z włoskich elementów mosiężnych. Sprężynowy. Zabezbieczony lakierem bezbarwnym. Nie wymaga bieżących konserwacji.

Producent: JM
Cena: 1 280,00 zł (netto: 1 040,65 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone JAKÓBCZAK © 2022 Polityka prywatności Kontakt

mInteractive mInteractive
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl